preload-image
Yol 6

Yol 6

Yol 6 ( Trans-İsrail Yolu veya Yitzhak Rabin Yolu olarak da bilinir ), güneyden kuzeye (uzunlamasına yol) uzanan ve doğuya Yol 4’e ve Yol 40’ın kuzey kısmına uzanan İsrail’deki en uzun otoyoldur . Gelen 2019 , yol uzunluğu 200 olan kilometre den shoket değişimi de güney için Somekh değişimi kuzey . Güneydeki 21. bölümün ve gelecekteki kuzey kesiminin bir parçası olarak yolun uzunluğu yaklaşık 261.2 km olacaktır.

Rota 6 arasında bir paralı yol bölümlerde Shoreq için Ein Tut değişimi arasındaki değiştiren Yokneam için yaşlı kavşak Tel ve değiştiren kapısı vadiler için Alonim kavşak .

Yolun dört bölümünde seyahat ücretsizdir: güneyde – Sorek Kavşağı’nın güneyinde ve kuzeyde ( eski Güzergah 70’in bazı kısımlarında ) – Ein Tut Kavşağı ile Yokneam Kavşağı arasında, Tel Kashish Kavşağı ile Sha’ar HaEmakim Kavşağı ve Givot Alonim Kavşağı’nın kuzeyinde.

Yol, nüfus artışını teşvik etmek için kuzey İsrail ile güneyi ülkenin merkezine bağlamak, Gush Dan’a uzun yollar boyunca trafik sıkışıklığını azaltacak bir yan yol inşa etmek de dahil olmak üzere bir dizi amaç için döşenmiştir ( Yol 2 ve Yol 4). ) ve doğu şehirlerini (örneğin: Modi’in-Maccabim-Reut , Meitar , Kochav Yair-Tzur Yigal ) ülkenin geri kalanına bağlayarak orta doğuda nüfus sapmasını teşvik etmek.