preload-image

Hafif tren inşaatı – Tel Aviv’de Yehudit, Carlebach, Ben Guryon, Aharonovitz istasyonları

Hafif tren inşaatı – Tel Aviv’de Yehudit, Carlebach, Ben Guryon, Aharonovitz istasyonları

Hafif tren inşaatı – Tel Aviv’de Yehudit, Carlebach, Ben Guryon, Aharonovitz istasyonları

Dankel (halk tarafından bilinen adıyla: Tel Aviv’deki hafif raylı sistem) , Tel Aviv-Yafo genelinde ana toplu taşıma aracı olarak ve şehir ile banliyöler arasında ( Gush Dan boyunca) daha iyi bir bağlantı işletmek üzere tasarlanmış bir hafif raylı sistemdir. ).

Sisteminden tartışılan durumda kurulması ve çeşitli yöntemlerde programların çeşitli formlarda yer toplu taşıma gibi, demiryolu hızlı , hafif raylı , metro , sistem hatları otobüsler gibi ve. 2021 itibariyle sistem üç hafif raylı sistem hattını (LRT) içermektedir. Ayrıca üç metro hattının daha kurulmasının fizibilitesi inceleniyor . Sistemin planlanması ve uygulanması 1997 yılında kurulan NATA – Kentsel Ulaşım Güzergahları’na emanet .

2 Ağustos 2015’te Kırmızı Hat istasyonlarının inşaatına başlandı , ancak bu hattın üst ve alt kısımlarında 2012’den önce bile çalışmalar yapıldı . İstasyonlar üzerindeki çalışmaların, Ekim 2021’de ilk hafif raylı hat olarak Kırmızı Hat’ın planlanan açılışına kadar altı yıl sürmesi bekleniyordu, ancak Hanuka, Kasım 2022’ye ertelendi. Çalışmaların 2016 sonunda başlaması planlanmasına rağmen [1] üzerinde çalışma Mor Hattı sonlarında başlayan 2018 . Yeşil Hat sonlarında başladı 2019 .

Ekim ayında 2020 , hafif raylı “Denkel” (bir arada adı Dan ve Kal ) ortaya çıktı Ulaştırma Bakanı sonra Miri Regev Neta İbranice isme planlanmış adı MetroTLV değiştirmek ve çünkü yanıltıcı Metro markasını ayırmak istedi hafif raylı sistemdir. Nata tarafından önerilen isim “Dankel” idi ve Miri Regev [2] tarafından onaylandı .

Mayıs 2021’de Petah Tikva’daki Orlov ve Jabotinsky caddelerinde Kırmızı Hat test gezileri yapıldı ve Ekim 2021’de Petah Tikva’dan Bat Yam’a hattın tüm güzergahında test gezisi yapıldı.

[wikipedia] he.wikipedia.org