preload-image

Gillon Tünelleri

Gillon Tünelleri

Gillon Tünelleri

Gilon Tünelleri, Karmiel’e giden demiryolu hattının bir parçası olarak, Ahihud bölgesi ile Beit Hakerem Vadisi arasındaki dik geçit bölümünde kazılmıştır . Tüneller , paralel tüneli kullanan bir yangın veya başka bir tehlikeli olay sırasında kaçmanın güvenlik nedenleriyle, birbirine bağlanan 18 kurtarma tüneli ile birbirine çok yakın bir yerde kazıldı .

Tüneller şirketi tarafından kazıldı Danya Cebus ile işbirliği CCECC ( ‘N’ ) – bir hükümet şirketi (kazılmış Çin Carmel Tünellerin ) ve madencilik 23 Nisan 2014 tarihinde tamamlanmıştır.

Tünellerin içinde, gerektiğinde kurtarma araçlarının (çakıl üzerinde hareket edemeyen) geçişine izin vermek için güvenlik nedenleriyle ve bakım nedenleriyle, normal çakıl zeminin yerine beton bir alt tabaka ile parkur döşenmiştir . bir çakıl alt tabaka ile karşılaştırıldığında bir beton alt tabaka. Bununla birlikte, beton üzerine ilk sermenin maliyeti, çakıl üzerine sermeye göre daha yüksektir. İsrail’de beton zemin üzerine ağır bir demiryolu hattı inşaatı ilk kez bu tünelde yapılıyor (daha önce Kudüs’te hafif raylı sistem amacıyla beton zemin üzerine bir hat döşeniyordu).

Başlangıçta, Karmiel’e giden tren hattının inşaatının ardından elektrik hattı olarak çalışması düşünülmüştü, ancak elektrifikasyon planının uygulanmasındaki gecikme nedeniyle hattın önce dizel ile çalıştırılmasına karar verildi [2] . Dizel emisyonlarını dağıtmak için tünelde, bir tren tünelden geçtikten sonra dumanın dağılmasına yardımcı olan üfleyiciler etkinleştirilir.

Maliye Bakanlığı’nın tahminine göre yapım maliyeti yaklaşık 2,8 milyar NIS’dir ve Eylül 2017’de açılışı yapılan Acre ile Carmiel arasındaki demiryolu hattında gerçekleştirilmesi en zor kısımdı.

 

[Gillon Tünelleri] he.wikipedia.org